Van’da gerçekleşen çığ felaketinde gündeme gelen Gülşen Orhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanıdır, Bahçesaray Belediye Başkanı Naci Orhan’ın kızıdır. Gülşen Orhan’ın kadınlara yönelik iyileştirmeler yapılması konusunda çalışmalar yapmayı hedeflediği bilinmektedir. İşte Gülşen Orhan’ın hayatına dair bilgiler…

Gülşen Orhan Kimdir?

12 Aralık 1970 yılında Van Bahçesaray’da dünyaya gelen Gülşen Orhan TBMM 23. dönem milletvekillerindendir. Van’da meydana gelen çığ felaketinde çığ altında kalmış ve yaralı bir şekilde kurtarılmıştır. Gülşen Orhan Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Van ilinde 5. sırada seçilmiş olup, TBMM 23. dönem milletvekillerindendir. İlk ve orta öğrenimini Van’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nden mezun oldu. Dul ve bir çocuk annesi olan Gülşen Orhan, Bahçesaray Belediye Başkanı Naci Orhan’ın kızıdır.

Milliyet’in “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında işadamları Ethem ve Haydar Sancak’ın Bahçesaray’da yaptırdıkları yurdun açılış törenindeki konuşmasında irticalen, düzgün bir Türkçeyle eğitimin ve kızların okumasının önemini anlatan Orhan, “Birimiz her şeyi değiştiremeyiz. Ama her birimiz bir şeyi değiştirirsek, çok şey değişir” demiştir.

Orhan’ın kadınlara yönelik iyileştirmeler yapılması konusunda çalışmalar yapmayı hedeflediği bilinmektedir.

24. Dönem Van Milletvekili olarak TBMM’ye tekrar girmiştir. Türkiye-Irak Parlamentolararası Dostluk Grubu genel sekreteridir.

Hayat paylaştıkça güzelleşir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gülşen Orhan Kimdir?